Boris Mochnáč

Managing Partner
mochnac@finespa.cz


Petra Konvičková

Project Manager
konvickova@finespa.cz


Argos Consulting Network

Náš tým na zahraničních kancelářích Argos Consulting NetworkBoris Mochnáč
Vystudoval obor Správa a řízení podniků na Ekonomické fakultě Universidad Complutense a UNED v Madridu.
Jeho profesní kariéra v oblasti zahraničního obchodu začíná ve španělských společnostech, pro které zajišťoval dovoz hutnických výrobků a distribuci výrobků pro průmyslové projekty ve Španělsku. Následně zajišťoval pro španělské firmy výrobu v zemích střední a východní Evropy. Podílel se na zavedení španělských firem na český a slovenský trh, a tak se postupně zaměřil na internacionalizaci podniků. V roce 2001 spolupracoval na projektu zavedení španělské módní značky ZARA a její první prodejny v Praze.

V roce 2004 zakládá spolu se španělskými společníky konzultační společnost Finespa CZ, s.r.o. a stává se jejím ředitelem, kterým je dodnes. Od roku 2012 je rovněž předsedou představenstva španělské společnosti Argos Consulting Network, S.L., která provozuje síť poradenských firem v oblasti zahraničního obchodu ve 35 zemích světa. Je rovněž jedním ze zakladatelů Hispánsko-české obchodní komory od května 2018 jejím prezidentem.

V rámci činnosti společnosti Finespa CZ se přímo účastní na realizaci projektů, jakými jsou např. projekty obchodního uvedení na trh, internacionalizace podniků, zavedení firem v různých sektorech, jakými jsou víno a potraviny, automobilový průmysl, nábytek, móda, reality atd. Pracoval na vyhledání strategických partnerů pro klienty z průmyslového sektoru, řídil a zajišťoval přímé investice několika španělských firem z automobilového průmyslu v České republice a na Slovensku. Organizoval obchodní a institucionální mise jak pro české, tak i španělské klienty.

V letech 2006 – 2010 řídil realitní projekty na klíč pro zahraniční investory v České republice, koordinoval nákup, financování, rekonstrukci a následný prodej nemovitostních projektů. Od roku 2017 do současnosti řídí realitní projekt výstavby a prodeje exkluzivního rezidenčního komplexu DUNES BEACH v letovisku Marbella na španělské Costa del Sol.

Je certifikovaným poradcem pro ADER (Rozvojová agentura španělské oblasti La Rioja) a delegátem AREX pro Českou a Slovenskou republiku (Rozvojová agentura španělské oblasti Aragonie).

Jeho mateřským jazykem je slovenština, mluví česky, španělsky, anglicky a rusky.
Petra Konvičková
Vystudovala VŠE Praha, obor Mezinárodních vztahů.

Po ukončení studií se její pracovní zkušenosti rozvíjeli v agentuře CzechTrade, kde nastoupila nejdříve na pozici oblastního managera pro Latinskou Ameriku. V letech 1998 - 2006 pracovala jako ředitelka kanceláře CzechTrade v Madridu, což ji umožnilo získat rozsáhlé zkušenosti a znalosti v oblasti vzájemné obchodní výměny mezi Španělskem a Českou republikou. Kromě toho poznala četné instituce, firmy a sektory, pro které ve Španělsku v rámci aktivit CzechTrade pracovala.

Od roku 2006 vykonává ve společnosti Finespa CZ funkci Projektový Manager, má na starosti řízení projektů internacinalizace a propagace zahraničního obchodu.

Mluví česky (mateřský jazyk), španělsky (úroveň C2), německy (úroveň B1), anglicky (úroveň B1) a rusky (úroveň A2).